بازی و تجربه

قالَ رَسولُ اللَّهِ (ص):" الوَلَدُ سَیدٌ سَبعَ سِنینَ وَ عَبدٌ سَبعَ سِنینَ وَ وَزیرٌ سَبعَ سِنینَ. فَإن رَضیتَ خَلائِقَهُ لإحدی وَ عِشرینَ وَ إِلاّ فَاضرِبْ عَلی جَنبِهِ فَقَد أعذَرتَ إلی اللَّهِ تَعالی."

"فرزند، هفت سال مولی، هفت سال بنده، و هفت سال وزیر است. پس اگر در سال بیست و یکم روحیات او مورد رضایت تو بود (شکر خدای نما) و الاّ واگذار، که در پیشگاه خدا معذوری."

هدف اصلی بازی و تجربه، ارضای گرایش های اصلی کودک و در راس آن حس امارت در بستر مهارت های رفتاری متناسب با روانشناسی رشد کودک شش ساله می باشد.

همه زندگی کودک زیر هفت سال در بازی معنا می شود. به عبارت دیگر هدف بازی و تجربه، همان طور که از اسمش مشخص است، این است که کودک بتواند در قالب بازی کردن، علایق و تمایلات اصلی و مهم خود را تجربه کند و از طریق ارضای این تمایلات و گرایشات اصلی خود، رشد کند.

هدف این کلاس آموزش و یاد دادن یکسری مهارت نیست بلکه نشان دادن و بهتر دیدن تمایلات و علاقه مندی های خود کودک است. در این صورت است که کودک می تواند یه یک شناخت نسبی از خود برسد و در آینده تبدیل به یک انسان خودساخته شده که می تواند در تصمیم گیری ها آزادانه انتخاب کند.

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME